صفحه اصلی             |             اخبار             |             گالری تصاویر             |             انتقادات و پیشنهادات             |             تماس با ما                 
به‌همت بنیاد نخبگان البرز/ مراسم بزرگداشت «دکتر رضا شعبانی» برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

مراسم بزرگداشت «دکتر رضا شعبانی» با حضور محمود واعظی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سید حمید طهائی؛ استاندار البرز در استان البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم بزرگداشت «دکتر رضا شعبانی» با حضور محمود واعظی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید حمید طهائی؛ استاندار البرز همزمان با گرامیداشت هفته پژوهش در کرج برگزار شد.

در این مراسم، دکتر رضا شعبانی؛ چهره‌ماندگار علمی ضمن تشکر از  اقدامات علمی انجام‌شده در دولت، «تاریخ» را شناسنامۀ ملت‌ها دانست و گفت: تاریخ و پیشینۀ ایران در همه جهان بی‌نظیر است.

وی افزود: ایرانیان چندصد سال ابرقدرت جهان بودند اما در همان زمان جهان را با کرامت‌نفس و عزت‌انسانی اداره کردند. ایران کشوری است که از ابتدای تاریخ تاکنون بوده و هست.

استاد سابق دانشگاه کمبریج انگلستان به نقش تأثیرگذار بانوان در تاریخ پربار ایران اشاره کرد و اظهار داشت: بی‌شک در کنار یگانه‌پرستی، شخصیت ممتاز بانوان ایرانی بود که در طول تاریخ مردان این سرزمین را تربیت کرده‌اند.

وی تلاش‌گر بودن، عشق به وطن و نیت‌پاک را از ویژگی‌های بارز برای رسیدن کشور به نقطه‌مطلوب دانست و گفت: اگر در برگی از تاریخ فردی ایرانی درخشیده است، به‌دلیل بروز همین ویژگی‌ها است.

در پایان مراسم این مراسم، جعفر جهان‌پناه؛ رئیس بنیاد نخبگان استان البرز با اهدای ارج‌نامه‌ای از سوی دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان از «دکتر رضا شعبانی» تقدیر کرد.

دکتر رضا شعبانی؛  متولد پنجم خرداد 1317 در روستای صمغ‌آباد طالقان است. وی استادتمام و پژوهشگر برتر تاریخ در دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه کمبریج انگلستان است که در سال ۱۳۸۹ به عنوان چهره ماندگار تاریخ ایران انتخاب شد.